V těchto dnech ladíme naše nové webové stránky, proto se omlouváme za případné potíže. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým Woodenstyle.cz

Jak se starat o dřevěné prstýnky - pár základních pravidel

Tento článek je určen nejen pro lidičky, kteří milují přírodu a již si zakoupili dřevěný prstýnek, ale i pro Ty, kteří zatím váhají a přemýšlejí nad jejich koupi například kvůli údržbě.
 
Milujete dřevo, tak jako já? Bohužel nic není navždy, dokonce ani kov a diamanty:-) Všechno má svůj čas života. Žijeme tady a teď, tak proč si nepořídit jedinečný módní doplněk, který Vám vždy bude připomínat kousek krásné přírody. 
Zkuste si ale na chvíli sundat svůj dřevěný prstýnek z prstu a věnujte mu chvilku. Zamyslete se nad tím, proč jste si vybrali právě tento druh materiálu. Protože je hřejivý, lehký, příjemný na dotek, voní a je živý.....?
Při každém pohledu na něj se Vám vybaví krásná vůně přírody.  
Pokud se chcete radovat z jeho krásy co nejdéle, níže přikládám pár rad, které Vám pomůžou starat se o něj co nejlépe.
santos glass silver
  
Kdy sundávat dřevěný prstýnek?  
                                                                   
  1. Jakmile si myjete ruce, nádobí nebo se sprchujete
Hlavně mýdlo a sprchové gely, které běžně používáte, mohou zanechat na prstýnku usazeniny (zbytky). Ale toto se týká i prstýnku z jiného materiálu. Zbytky mýdla mohou zůstat ve škvírkách mezi kamenem a dřevem a časem prstýnek ztratí svůj krásný vzhled. 
Samozřejmě, že občasné šplouchnutí vodou prstýnek nepoškodí, ale doporučuji Vám být v tomto ohledu vytrvalá/ý a raději prstýnek sundávat. 
 
2. Pokud chodíte plavat - bazén, moře, jezero,...
Před plaváním se doporučuje prstýnek sundat. Chlor je takový prevít, který může poškodit jakýkoliv šperk, bez ohledu na to z jakého materiálu je vyrobený. Při delší době strávené ve vodě dochází ke snížení tělesné teploty a prsty se svraští. Můžete tak nekontrolovaně přijít o svůj prstýnek, což jistě nechcete.
 
3. Uklízíte a používáte k tomu chemické prostředky
Je samozřejmostí, že při domácích činnostech a úklidu je nutné sundat každou bižuterii. Čisticí prostředky často obsahují čpavek nebo bělidla, které mají drastický dopad na kovy, kameny a hlavně dřevo. 

 

4. Zaměstnání, kde se používá těžké nářadí a různé nebezpečné stroje, brusky apod.
Pokud se při své práci setkáváte s ostrým nářadím nebo přicházíte do styku s brusným papírem, bruskou nebo klasickým pískem, prstýnek raději sundejte a nechte na bezpečném místě. Může totiž lehce dojít k poškrábání povrchu a prstýnek již nebude vypadat elegantně, bude potřeba ho renovovat. 

 

Vyvarujte se veškerých činnosti, které by mohly vést k jeho poškození.

Věřím, že pokud si pozorně přečtete a vezmete k srdci tyto rady, budete se moct těšit krásným dřevěným prstýnkem spoustu let.
Pamatujte, pokud budete potřebovat jakoukoliv pomoc a renovaci, nebojte se na nás obrátit.

 

 

 

 

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení