Dřevěné výrobky a šperky: Jedinečnost vzhledu s obtiskem duše lesů

Dřevěné výrobky a šperky: Jedinečnost vzhledu s obtiskem duše lesů

Když snubní prstýnek, tak jedině ten zlatý. Šperky výhradně kovové. Vždyť zlato a obecně kov představují symboly nezničitelnosti a stability. V dávných dobách bylo zlato znakem bohatství a božství. Ale co druhá stránka pověstné mince každé věci? Pro zlato vás zabili, zradili i okradli. Chtíč po vzácných kovech vyvolával a stále vyvolává nečestná pokušení.
 Prstýnky dřevěné

Výrobky s mytologickou duší

Co se vydat a jít méně tradiční cestou - vybrat si nadčasový materiál, který je tu s námi od pradávna a přesto zůstává nadčasový? Co využít materiál, který je ryze přírodní a dýchá z něho pocit tepla? Ano, řeč je o kráse a síle dřeva. I po jeho opracování ve výrobek jde směle říci, že předmět nadále dýchá a žije.
 
Dřevěné hračky, nádobí, babiččiny nástěnné hodiny zná každý. Ale ze dřeva jde vyrábět mnohem více. Co třeba sluneční i dioptrické brýle, hodinky nebo nový obal na mobil? Dřevěný motýlek či jiný hřejivý doplněk z kousků dřeva, které pocházejí z nejvzdálenějších koutů světa? Nabídka je pestrá a různorodá jako samotní špičkoví výrobci. Použitý materiál dřeva pak výrobku dodá jeho osobitost, obtisk dějin samotného lesa, odkud samotný kousek dřeva pochází.

 NWD3

Jak se rodí prstýnek?

S prstýnky jsme začali a k prstýnkům se zase vracíme. Pohádka dřevěného prstýnku začíná výběrem odolného dřeva. Vhodní kandidáti jsou duby šedé, břízy, mahagon, ořechy, brazilský palisandr, ale i tajemnější černé zebrano nebo heban. Díky kvalitnímu dřevu a speciální metodě zpracování Bentwood je prstýnek odolným šperkem s obtiskem duše dřeva. Například dubové dřevo díky jeho hustotě zaručuje obtisk unikátní kresby a “hedvábného” dotyku. Bříza naopak je lehoučká, šetrná k pokožce díky svému antialergennímu obtisku.

 

Jak už samotný název napovídá, metoda Bentwood spočívá v ohýbání dřeva, přesněji řečeno v ohýbání tenké dřevěné dýhy, za velkého žáru. Poté jsou tyto tenké pásky lepeny okolo šroubu s předem daným průměrem, který určí výslednou velikost prstýnku. Následuje celá harmonie procesů - tvarování, broušení, leštění. Vše je děláno ručně a jedná se o velice časově náročný a pracný proces, který vyžaduje značnou dávku trpělivosti jeho tvůrce. Avšak polská designérka pod značkou Nord WoodRings miluje vznik něčeho tak magického, jako je odolný malý šperk, z masivního velkého kusu dřeva.

 

Prace

 

Tento specifický postup zajistí pevnost a vysokou odolnost výsledného prstýnku. Zejména pak eliminuje slabá místa a skuliny v původní surovém dřevě. Přesto je vhodnější šperk před mytím sundávat. Zbytečné máčení nedělá dřevu dobře a to ani pod ochranným povlakem, kterým je pokryt celý povrch šperku. Ani mechanické poškrábání, tření a ostré hrany nejsou vhodní kamarádi tohoto šperku.
 

Ozdobte se teplem

Se zakončením pohádky dřevěného prstýnku přichází i šťastný konec v podobě celé řady pozitiv nositele tohoto šperku:
  • hřejivý a jemný dotek dřeva
  • jedinečný design díky odlišné barvě a hustotě letokruhů vybraného dřeva - šedost dubů, žluť bříz, sytost dubových letokruhů, luxus mahagonu
  • žádný strach z ekzémů a alergických reakcí na kovy
  • pocit sounáležitosti s přírodou

 

 67698_6933571673

Hanča Šormová
copywriterka, redaktorka, blogerka a cestovatelka v jednom těle.
Sledovat její cesty a příhody můžeš na webu www.nanomadskestezce.cz
 
Zpět do obchodu