Drazí návštěvníci našich stránek. Od 1.7.2022 do 11.7.2022 čerpáme dovolenou. Proto veškeré objednávky a dotazy budou zpracovány po tomto datu. Děkujeme za pochopení. Hezké léto přeje tým Woodenstyle.cz

Dřevěné výrobky a šperky: Jedinečnost vzhledu s obtiskem duše lesů

Dřevěné výrobky a šperky: Jedinečnost vzhledu s obtiskem duše lesů

Když snubní prstýnek, tak jedině ten zlatý. Šperky výhradně kovové. Vždyť zlato a obecně kov představují symboly nezničitelnosti a stability. V dávných dobách bylo zlato znakem bohatství a božství. Ale co druhá stránka pověstné mince každé věci? Pro zlato vás zabili, zradili i okradli. Chtíč po vzácných kovech vyvolával a stále vyvolává nečestná pokušení.
 Prstýnky dřevěné

Výrobky s mytologickou duší

Co se vydat a jít méně tradiční cestou - vybrat si nadčasový materiál, který je tu s námi od pradávna a přesto zůstává nadčasový? Co využít materiál, který je ryze přírodní a dýchá z něho pocit tepla? Ano, řeč je o kráse a síle dřeva. I po jeho opracování ve výrobek jde směle říci, že předmět nadále dýchá a žije.
 
Dřevěné hračky, nádobí, babiččiny nástěnné hodiny zná každý. Ale ze dřeva jde vyrábět mnohem více. Co třeba sluneční i dioptrické brýle, hodinky nebo nový obal na mobil? Dřevěný motýlek či jiný hřejivý doplněk z kousků dřeva, které pocházejí z nejvzdálenějších koutů světa? Nabídka je pestrá a různorodá jako samotní špičkoví výrobci. Použitý materiál dřeva pak výrobku dodá jeho osobitost, obtisk dějin samotného lesa, odkud samotný kousek dřeva pochází.

 NWD3

Jak se rodí prstýnek?

S prstýnky jsme začali a k prstýnkům se zase vracíme. Pohádka dřevěného prstýnku začíná výběrem odolného dřeva. Vhodní kandidáti jsou duby šedé, břízy, mahagon, ořechy, brazilský palisandr, ale i tajemnější černé zebrano nebo heban. Díky kvalitnímu dřevu a speciální metodě zpracování Bentwood je prstýnek odolným šperkem s obtiskem duše dřeva. Například dubové dřevo díky jeho hustotě zaručuje obtisk unikátní kresby a “hedvábného” dotyku. Bříza naopak je lehoučká, šetrná k pokožce díky svému antialergennímu obtisku.

 

Jak už samotný název napovídá, metoda Bentwood spočívá v ohýbání dřeva, přesněji řečeno v ohýbání tenké dřevěné dýhy, za velkého žáru. Poté jsou tyto tenké pásky lepeny okolo šroubu s předem daným průměrem, který určí výslednou velikost prstýnku. Následuje celá harmonie procesů - tvarování, broušení, leštění. Vše je děláno ručně a jedná se o velice časově náročný a pracný proces, který vyžaduje značnou dávku trpělivosti jeho tvůrce. Avšak polská designérka pod značkou Nord WoodRings miluje vznik něčeho tak magického, jako je odolný malý šperk, z masivního velkého kusu dřeva.

 

Prace

 

Tento specifický postup zajistí pevnost a vysokou odolnost výsledného prstýnku. Zejména pak eliminuje slabá místa a skuliny v původní surovém dřevě. Přesto je vhodnější šperk před mytím sundávat. Zbytečné máčení nedělá dřevu dobře a to ani pod ochranným povlakem, kterým je pokryt celý povrch šperku. Ani mechanické poškrábání, tření a ostré hrany nejsou vhodní kamarádi tohoto šperku.
 

Ozdobte se teplem

Se zakončením pohádky dřevěného prstýnku přichází i šťastný konec v podobě celé řady pozitiv nositele tohoto šperku:
  • hřejivý a jemný dotek dřeva
  • jedinečný design díky odlišné barvě a hustotě letokruhů vybraného dřeva - šedost dubů, žluť bříz, sytost dubových letokruhů, luxus mahagonu
  • žádný strach z ekzémů a alergických reakcí na kovy
  • pocit sounáležitosti s přírodou

 

 67698_6933571673

Hanča Šormová
copywriterka, redaktorka, blogerka a cestovatelka v jednom těle.
Sledovat její cesty a příhody můžeš na webu www.nanomadskestezce.cz
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení