Používání a nošení netradičních prstýnků

Používání a nošení netradičních prstýnků

 

Prstýnky z přírodních materiálů jsou ideální alternativou pro lidí, kteří očekávají od prstýnků něco více. Různé druhy dřeva, minerálů a kovů je možné vzájemně kombinovat. A jediné co Vás může při výběru a navrhování omezovat je Vaše představivost.

 

Nicméně při výběru prstýnků vzniká otázka, zda jsou pro mě tyto alternativní, moderní prstýnky vhodné.

 

Při výrobě těchto malých šperků se snažíme, aby každý kus, který opustí naši dílnu, byl dotažený k perfektní dokonalosti. Správný výběr materiálů, jeho kvalita a schopnost použití každého z nich činí prstýnky velmi trvanlivé a odolné vůči každodenním činnostem.

 

Je však potřeba pamatovat, že i když jsou šperky opatřené několika ochrannými vrstvami, nachází se pod nimi dřevo nebo jiný přírodní materiál, který jste si vědomě vybrali. Tudíž je potřeba k tomuto šperku přistupovat s každodenní náležitou opatrností.

 

Existují činnosti, u kterých musíme prstýnky sundávat vždy bez výjimky, abyste je ochránili před případným poškozením. Klíčovou roli zde hraje Vaše uvědomělost.

Níže jsou popsáné činnosti, u kterých je nutné prstýnek vždy sundat:

 

- při používání ostrého nářadí a brusných papírů,

- při nošení a přenášení těžkých věcí,

-při práci, kde hrozí nebezpečí poškození ochranného nátěru nárazy, odřeninami, poškrabáním apod.,

-v případě, kdy by mohlo dojít k poškození hrany prstýnku,

- pokud máte neustálý kontakt s vodou nebo vlhkostí,

- pokud přicházíte do styku s chemickými látkami, které mohou poškodit nebo nepříznivě ovlivnit ochranný povrch nebo samotné zdobení pomocí dřeva, minerálů apod.,

- při mytí nádobí, koupání se,

- při používání mycích prostředků, dezinfekčních prostředků,

- při provozování extrémních sportů.

 

 

I když se Vám na první pohled zdá, že nejste vhodnou osobou pro nošení netradičních šperků z přírodních materiálů, nic není ztraceno. Bude stačit, když si budete šperk sundávat vždy, při výše vyjmenovaných činnostech.

Díky dodržování těchto jednoduchých pravidel si budete užívat svůj netradiční prstýnek mnoho let. Péče o něj se Vám odmění v podobě jeho tepla, skvělého vzhledu a originality.

Zpět do obchodu