V těchto dnech ladíme naše nové webové stránky, proto se omlouváme za případné potíže. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Tým Woodenstyle.cz

Dřevěné hodinky: A jak odtikává váš čas?

 

Tik, tak. Tik, tak. Vteřina za vteřinou letí a postupně je pryč celá hodina. A další ji hned následuje. Než se nadějeme, máme tu nový den s nikdy nekončícím: „Tik, tak.”
 

20170119_163753-1030x708

Jak řekl rumunský básník a prozaik Valeriu Butulescu: „Ani zlaté hodinky neodměřují čas pomaleji. Souhlasíme. Můžete mít hodinky z nejdražšího kovu, přesto nám všem tady na Zemi běží čas stejně rychle.
 

Jen jedny hodinky jsou ty pravé

 
„Člověk s jedněmi hodinkami ví přesně, kolik je hodin. Člověk s dvojími si není nikdy jistý. Proč tedy mít hodinek plný sekretář?! Stačí jedny na jistotu. Proč si kupovat ty zlaté, stříbrné, když čas vám s nimi poběží pořád stejně?!
 
Nechte kovy stranou, jsou těžké a aktuálně už jejich sláva padá s jejich leskem. Pokud stejně jako my milujete procházky přírodou, vůní lesa a vnímáte pradávný duch dřevin, pak máte jasno, jaké hodinky ozdobí vaše zápěstí. Ano, budou to dřevěné hodinky z malé rodinné dílničky v Polsku. Spojení dřeva jako přírodního materiálu a ruční výroby jim vyrývá jejich jedinečnost mezi hodinkami všeho druhu.
 
Co více, věřte nebo taky ne, ale dřevěné hodinky jsou aktuálně trendy. Veřejnost se začíná zajímat nejenom o výsledné zboží na trhu, ale i jejich technologii a pozadí výroby. Návrat k životu v souladu s přírodou a její trvalou udržitelností pro budoucí generace se opět dostává na povrch mezi lidmi. Toto všechno právě dřevěné hodinky splňují. Nehledejte u nich žádné těžce vytěžené kovy ani mechanickou a pásovou výrobu.
 

Dřevo všude, kam se jenom podíváte

Není to pouze samotné pouzdro, které je u dřevěných hodinek zhotovené z nějaké dřeviny. Ze dřeva se vyrábí i pásky. Opravdu, existují celodřevěné hodinky a jsou díky tomu tak lehoučké - 15 gramů. to je jak nic, jako zrovna uběhlá vteřina.
 
Vybere si každý. Dřevěné hodinky jsou u nás povícero druhů ve verzích pro dámy, pány, ale i unisex. Pojďme se jim podívat na ciferník.
 
20187772_10214117544281342_842698938_n

 

Hodinky Wave mají své pouzdro vyrobené v různých variantách dřeva. Nejčastěji narazíte na tolik oblíbený kanadský javor, ale výjimkou není ani ořech, mahagon nebo dub. Pozadí ciferníku je pak zhotovené z přírodního kamene, což mu dodává jedinečnost. Proč? Jako žádný oblázek na cestě není stejný tomu druhému vedle ležícímu, tak i v tomto přírodním kameni se objevují nepatrné žilky a rýhy. Co kus, to originál. Až si vyberete ten svůj jedinečný kousek, nezapomeňte ho opatřit páskem. Na výběr máte mezi koženým a nylonovým, který je vhodný pro alergiky.

 

 1-79-1484173788_24045b0824f85b7d

 

Švýcarsko je zem proslavená chutnou čokoládou, kvalitními sýry a tikajícími hodinkami. Právě strojek švýcarské značky Quartz Ronda je v dřevěných hodinkách, které se vyrábí pouze z ořešákového dřeva. U tohoto druhého typu hodinek se kombinuje pouze barva pozadí. Přidejte si ořechovému kousku kožený pásek a můžete vyrazit i do divadla díky eleganci hodinek.
 
Posledním kouskem na dnešním výstavním molu jsou celodřevěné hodinky. Tento typ se vyrábí kompletně celý, tedy i se samotným páskem, z bambusu. Ukažte svým přátelům, že i hodinkový pásek může být stylově pouze ze dřeva. Díky zhotovení z bambusu jde o lehoučký typ přístroje, o kterém na ruce nebude ani vědět.

 

IMG_1974

 

Opakování je “matka příroda”

Pojďme si to společně na závěr shrnout. Co vám přinesou dřevěné hodinky mezinárodního přesahu (se švýcarským strojkem, vyrobené v Polsku a k zakoupení v ČR):
  • dobrý pocit, že jdete s aktuálními Eco trendy
  • ultra lehký dojem z jejich nošení (od 15 g váhy)
  • radost z jedinečného designu díky unikátnosti každého dřeva i použitého přírodního kamínku
  • konec alergickým reakcím na některé kovy po zapocení se
  • možnost výběru z celé řady kousků včetně několika řemínků - dámské, pánské i unisex
  • podpoření ručně vyráběného produktu
 
Jen malé upozornění pro plavce. Hodinky nejsou vodotěsné, nehodí se tedy na potápění. Ale bát se o jejich odolnost nemusíte. Zpocenou ruku i lehký déšť s přehledem zvládnou.
 
Pokud se vám příběhy dřevěných výrobků líbí, nenechávejte si je pouze pro sebe. Nikdy nevíte, kdo jiný by se je pořídil, kdyby se o nich dozvěděl. Sdílejte článek mezi svými přáteli.
 
 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení