Používání netradičních prstýnků - pár základních pravidel a rad

Pár základní pravidel a rad...

 
 

 

Prstýnky z přírodních materiálů jsou ideální alternativou pro lidí, kteří očekávají od prstýnků něco více. Různé druhy dřeva, minerálů a kovů je možné vzájemně kombinovat. A jediné co Vás může při výběru a navrhování omezovat je Vaše představivost.

 

Nicméně při výběru prstýnků vzniká otázka, zda jsou pro mě tyto alternativní, moderní prstýnky vhodné.

 

Při výrobě těchto malý šperků se snažíme, aby každý kus, který opustí naši dílnu byl dotažený k perfektní dokonalosti. Správný výběr materiálů, jeho kvalita a schopnost použití každého z nich činí prstýnky velmi trvanlivé a odolné vůči každodenním činnostem.

 

Je však potřeba pamatovat, že i když jsou šperky opatřené několika ochrannými vrstvami, nachází se pod nimi dřevo nebo jiný přírodní materiál, který jste si vědomě vybrali. Tudíž je potřeba k tomuto šperku přistupovat s každodenní náležitou opatrností.

 

Existují činnosti, u kterých musíme prstýnky sundávat vždy bez výjimky, abychom je ochránili před případným poškozením. Klíčovou roli zde hraje Vaše uvědomělost.

Níže jsou popsáné činnosti, u kterých je nutné prstýnek vždy sundat:

 

- při používání ostrého nářadí a brusných papírů,

- při nošení a přenášení těžkých věcí,

-při práci, kde hrozí nebezpečí poškození ochranného nátěru nárazy, odřeninami, poškrabáním apod.,

-v případě, kdy by mohlo dojít k poškození hrany prstýnku,

- pokud máte neustálý kontakt s vodou nebo vlhkostí,

- pokud přicházíte do styku s chemickými látkami, které mohou poškodit nebo nepříznivě ovlivnit ochranný povrch nebo samotné zdobení pomocí dřeva, minerálů apod.,

- při mytí nádobí, koupání se,

- při používání mycích prostředků,

- při provozování extrémních sportů.

 

 

I když se Vám na první pohled zdá, že nejste vhodnou osobou pro nošení netradičních šperků z přírodních materiálů, nic není ztraceno. Bude stačit, když si budete šperk sundávat vždy, při výše vyjmenovaných činnostech.

Díky dodržování těchto jednoduchých pravidel si budete užívat svůj netradiční prstýnek mnoho let. Péče o něj se Vám odmění v podobě jeho tepla, skvělého vzhledu a originality.

 

Ke šperkům, které jsou inkrustované (zdobené) dřevem, přikládáme přírodní včelí vosk, který slouží k údržbě zdobení. Doporučujeme ho používat již od prvních okamžiku nošení. Na snubní prsten stačí nanést tenkou vrstvu vosku a přebytek setřít přiloženým hadříkem.

 

 

 

 

Tento web používá soubory cookies pro základní funkčnost a analytické účely. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.